Skip to content
Online alışveriş dünyasında fotoğraflar kraldır. Burada sürpriz yok. Bir ürünü satarken, müşterilerimizden sadece görüntülere dayalı bir karar vermelerini isteriz. Dokunmak yok, hissetmek yok, denemeye gerek yok. Sahip olduğumuz tek şey 2 boyutlu bir fotoğraf. Yani ürün inanılmaz görünmek zorunda

Paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Online alışveriş dünyasında fotoğraflar kraldır.

Burada sürpriz yok. Bir ürünü satarken, müşterilerimizden sadece görüntülere dayalı bir karar vermelerini isteriz. Dokunmak yok, hissetmek yok, denemeye gerek yok. Sahip olduğumuz tek şey 2 boyutlu bir fotoğraf. Yani ürün inanılmaz görünmek zorunda.

Ama inanılmaz görünmek sadece işin yarısıdır. Müşterinin satın alıp almama konusunda bilinçli bir karar verebilmesi için tüm önemli ürün bilgilerinin ve ayrıntılarının hızlı ve net bir şekilde sunulması gerekir.

Görüntüler nasıl üretildiği de önemlidir. Bir markanın online satış faaliyetlerini düzenli bir şekilde sürdürmesi için güzel ürün çekimlerini yakalamak çok pahalı olabilir. Çekimi koordine etmeye çalışan her şey, ürünle, teslimatlarla, yeteneklerle, rötuşlarla, etiketlemeyle, vb. ile uğraşmak, onu zaman açısından çok maliyetli hale getiriyor. Böyle harcanan zaman ve para, çoğu şirketin yapamadıkları yatırımlardır.

Bu yüzden, bir görüntünün gerçekten başarılı olması için, hem etkili hem de güzel ve bilgilendirici olması gerekiyor.

Stüdyo 28 ekibi olarak 5 yıl boyunca, e-ticaret fotoğrafçılığında oldukça fazla deneyim kazandık. Kaliteden ödün vermeden maliyet tasarrufunu bulmak için yaratıcı sürecin sınırlarını nasıl zorlayabileceğimizi öğrendik. Markanızın benzersiz DNA’sını nasıl ifade edeceğimizi öğrendik. Bu deneyim markaların bizimle birlikte çalışmayı seçmesinin başlıca nedenlerinden biri olarak ortaya çıktı.

Edindiğimiz deneyim ve yaklaşımlarımızın, kendi için güçlü ve sürdürülebilir yaratıcı süreçlerini inşa etmek isteyen diğer markalara ne kadar fayda sağlayabileceğini fark ettik.

Markaların bugünkü ticaret ortamında birçok zorluğu var. Ürün konseptinden satışlara kadar geçen zaman çizelgeleri gittikçe kısalıyor. Tipik 4 mevsim yıl boyunca dağılmıştır. Müşteri ile bağlantı kurmak için gereken içerik miktarı sürekli artmaktadır, ancak bunu yaratacak kaynaklar artmamıştır.

En güçlü imgelerin bilgi ve verilere dayanması gerektiğine inanıyoruz, bu yüzden her zaman öğreniyoruz. Ve bu öğrenmeleri, marka ortaklarımıza başarılı bir şekilde yardımcı olacak araçları ve süreçleri geliştirmek için kullanıyoruz.

Edindiğimiz bilgi ve becerilerle müşterilerimizin İmaj, modelli çekim ve dekupe çekim ihtiyaçlarını kaynaklarını zorlamadan en yüksek kalitede almaları için elimizden geleni yapıyoruz.

Diğer Yazılar