Skip to content

Dekupe Hayalet Manken Çekimleri

Geçtiğimiz 7-8 yıl içerisinde neredeyse bir çok firmanın tercih ettiği hayalet manken çekimleri ( ghost çekim veya hayalet çekim olarak da bilinir) eticaret siteleri, dergi yayınları ve pr amaçlı sosyal medya içeriği oluşturmak için yoğun şekilde kullanılmaktadır . Hayalet manken ürün çekimlerinin avantajı ürünü 3 boyutlu bir görüntüyle yansıtabiliyor olmasıdır

Paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Geçtiğimiz 7-8 yıl içerisinde neredeyse bir çok firmanın tercih ettiği hayalet manken çekimleri ( ghost çekim veya hayalet çekim olarak da bilinir) eticaret siteleri, dergi yayınları ve pr amaçlı sosyal medya içeriği oluşturmak için yoğun şekilde kullanılmaktadır . Hayalet manken ürün çekimlerinin avantajı ürünü 3 boyutlu bir görüntüyle yansıtabiliyor olmasıdır.

Hayalet manken çekimleri sayesinde, model, saç-makyaj, styling gibi çekim masrafları olmaksızın ürünlerinizin fotoğraflarını kolaylıkla sergileyebilirsiniz. Aynı zamanda bir çok dergi ve basılı yayıncılık yapan kurum fotoğrafların arka planı beyaz olduğu için kolaylıkla bu görselleri dekupe ederek farklı layoutlarda reklam amacıyla kullanabilmektedir. Özellikle e-ticaret yapan firmalar PR çalışmaları için bu şekilde dekupe olabilecek ürün görsellerine ihtiyaç duymaktadırlar. Dekupe olarak çekilen hayalet manken görsellerindeki en önemli noktalar başlıca:

  • Ürünün formu
  • Ürünün dokusu
  • Renk tonlarının doğrulu
  • Son olarak ise simetrik ve kırışıksız duruşudur

Dekupe hayalet manken (ghost manken) çekimlerinde her ne kadar özel olarak tasarlanmış cansız mankenler kullansak da ürünler yukarıda yer alan örnek görselde ki gibi çekim esnasında simetrik ve form olarak mükemmel durmamaktadır.

Bu durum düzeltmek için geri ye tek bir seçenek kalıyor, çekim sonrası ürünlerin formunu iyi analiz edebilen, becerikli ve hızlı bir grafik ekibinin ürünü en iyi hale getirmesi olacaktır. Aksi takdirde aşağıda göreceğiniz örnekte ki gibi kaliteli bir markanın ürünü yanlış ışık şartlarında çekilmiş ve sonrasında doğru grafik çalışması yapılmadığı için son derece kalitesiz bir ürün imajı yansıtabilir.

Hayalet manken çekimleri her ne kadar ürünü ön plana çıkarıp formunu ve dokusunu yansıtsa da tek başına e-ticaret yapan ve tekstil ürünleri satan firmalar için tek başına yetersiz olacağı görüşündeyiz. İlk konumuzda bahsettiğimiz modelli çekimlerin yansıttığı marka duygusunu hayalet manken çekimleri maalesef tam anlamıyla ortaya çıkaramamaktadır.

Dekupe hayalet manken çekimi konusunda Studyo28 ekibi hatırı sayılır bir tecrübeye sahiptir. Bu tip çekimleri yapmaya başladığımızdan beri kalite ve gösterdiğimiz özenden hiç ödün vermeden  100.000 den fazla hayalet manken çekimi gerçekleştirdiğimizi söyleyebiliriz.

⇒Hayalet Manken Ürün Çekimleri Galerisi

Stüdyo28 olarak çalıştığımız firmalar için e-ticaret fotoğraf çekimlerinde her zaman en kaliteli, en hızlı ve en ekonomik  çözümler oluşturmaya çalıştık. Sizlerde online mağazanızın ürünlerinin görsellerini en iyi şekilde sergilemek için deneyimli ve kaliteli bir çözüm ortağı arıyorsanız, ekibimiz sizler için çözüm üretmeye her zaman hazırdır.

Diğer Yazılar